Engagemang i styrelsen

Hej alla medlemmar i Hallsbergs ridklubb!

2019 hoppiconValberedningen har dragit igång arbetet inför verksamhetsåret 2020 - 2021. Nu söker vi personer som vill sitta i styrelsen respektive ställa upp som revisorer.  Känner du dig manad? Eller känner du någon som du tycker skulle passa bra i styrelsen eller som revisor? Man behöver inte vara styrelseproffs eller legitimerad revisor. Det viktiga är att man genom sin tid och sitt engagemang vill bidra till göra vår förening ännu bättre än vad den redan är. Under fliken ”Klubbinfo” på www.hallsbergsrk.se hittar du föreningens stadgar, vision, verksamhetsidé mm. om du vill läsa på.

Tveka inte att höra av dig med frågor och förslag - ju förr desto bättre! Vi välkomnar både dig som själv rider, dig som är förälder och/eller anhörig till någon som rider, dig som gillar hästar i största allmänhet och dig som helt enkelt tycker att det finns goda skäl att verka för ideella föreningar som Hallsbergs ridklubb.

                                  

Veronica Wallgren, Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. 073 985 50 41

Cecilia Mörner, Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. 070 735 87 59

Lotta Lindwall, Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. 070 645 82 67


Skriv ut   E-post