HRK

Klass 1 – Hoppning 0.80 bed. Clear Round
20 anmälda, 20 startande, 11 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Camilla Gustafsson
Hoppdomare: Helena Lundberg
Banbyggare: Marion Johansson
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
Klubb Härstamning Fel Tid
1 Sofia Alfredsson Weltizze
Kumla Ridklubb 0 65,63
1 Marion Johansson Hop San L
Kumla Ridklubb 0 64,40
1 Cassandra Lusth Kola
Örebro Ryttarteam Empire – Cagliostro 0 62,28
1 Anna-Stina Eriksson Laskeur 2
Loviseholm SHK Locato – Follywise xx 0 61,22
1 Sofia Larsson Cleopatra
Örebro Ryttarteam Cornetto – Bordeaux 0 57,88
1 Sara Sjöö Amfitrite af Ax
Loviseholm SHK Carte d’Or – Itsabrahma xx 0 55,87
1 Sigrid Larsson Romantic Replay
Askersunds RK Blue Hors Romancier – Warsteiner 0 59,09
1 Josefine Törebrand Think Happy Thoughts II
Loviseholm SHK Okänd – Okänd 0 58,94
1 Isabelle Jakobsson Hugo Boss
Örebro Ryttarteam Likstahöjdens Komet – Urbino 0 55,06
1 Angelica Södergren Sweet as Candy
Loviseholm SHK Sobello – Native Reel 0 61,09
1 Julia Pålsson Šamane
Örebro Ryttarteam Saimons LS1698 – Sedans LV 0 62,09
12 Helen Dahlström Souri Vuo
Örebro FK Braveheart – Furistos Diamond 4 67,06
13 Simone Oskarsson Bona
Örebro FK Iner – Okänd 5 73,22
14 Julia Pålsson Valle
Örebro Ryttarteam Okänd – Okänd 7 78,81
14 Marion Johansson Santa Monica D
Kumla Ridklubb Sancisco – Elite Methusalem 7 79,25
16 Sanna Huhtala Lady Bishop
Örebro FK Funambule – Inchinor 19 94,34
16 Inger Algotson Venus
Dyltabruks RF Bocelli – River Scape 19 97,88
18 Louise Jansson Dura van de Zuuthoeve
Loviseholm SHK Dokkum de Rialfo – Nimmerdor 20 101,25
19 Louise Jansson Baldersbrår Tap
Loviseholm SHK Balougraph – A-Dur 23 95,65
20 Mathilda Lundwall Blizzard af Ax
Strömsholms RSF Carte d’Or – Levantos II Ute.
till toppen

Klass 2 – Hoppning 0.90 bed. Clear Round
31 anmälda, 28 startande, 13 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Camilla Gustafsson
Hoppdomare: Helena Lundberg
Banbyggare: Marion Johansson
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
Klubb Härstamning Fel Tid
1 Ronja Karlsson Qarin
Kumla Ridklubb Quin – Electro 0 62,41
1 Jessica Bergvall Rita
Viby R&KS Riccio – Paradiso 0 53,75
1 Vilhelmina Thomas Citibell B.R.
Närkesbergs HSF Huxtable hornline – Ultimo H. 0 59,19
1 Sanna Fredriksson Selva
Linde Ridskola Sultans – Lear 0 61,29
1 Robert Willén Linardo MF
Askersunds RK Stokdals Livanos – Landlord 0 64,69
1 Lars Skoglund Macksos LB (SWB)
Örebro FK Dionysos – Master 0 59,75
1 Cecilia Gestsson Feelina
Örebro FK For Feeling – Robin Z 0 60,69
1 Simone Oskarsson Bona
Örebro FK Iner – Okänd 0 62,91
1 Johanna Fransson Cinzano
Viby R&KS Cortez – Chagall 0 60,91
1 Helena Broberg The One And Only
Mölltorps RS Okänd – Okänd 0 60,01
1 Angelica Bergic Whitney
Södertörn Ryttarcenter TK Calvados – Lys de Darmen 0 59,03
1 Mikaela Karlsson Beaufort
Viby R&KS Bold Irish xx – Chapman 0 55,57
1 Sara Sjöö Amfitrite af Ax
Loviseholm SHK Carte d’Or – Itsabrahma xx 0 57,34
14 Pia Eriksson Fänrik Henrik Alp
Kumla Ridklubb Löjtnantshjärta – Le Mans ** 4 63,25
14 Sigrid Larsson Romantic Replay
Askersunds RK Blue Hors Romancier – Warsteiner 4 57,25
14 Annika Rauséus Hercules
Örebro Ryttarteam Jeopardy 905 – Count´s Pride 4 65,94
14 Louise Jansson Baldersbrår Tap
Loviseholm SHK Balougraph – A-Dur 4 57,44
14 Helen Dahlström Souri Vuo
Örebro FK Braveheart – Furistos Diamond 4 68,53
14 Sofia Alfredsson Neo
Kumla Ridklubb Nicklas – Dragon 4 67,41
14 Sanna Huhtala Lady Bishop
Örebro FK Funambule – Inchinor 4 54,31
14 Pia Eriksson Alchemilla
Kumla Ridklubb A-Dur – Maraton 4 62,65
14 Sara Peterson Dunaroni
Viby R&KS Duschyantor – Bigstone 4 58,97
23 Lisa Nydén So Abayo
Kumla Ridklubb Diarado – Stakkato 5 70,95
24 Kristina Forsberg Benior
Karlskoga RT Cornetto – Stanford 7 81,84
25 Elin Ahlinder Fortune
Laxå RS Fortus Hästak (SWB) – Okänd 10 76,65
26 Julia Pålsson Šamane
Örebro Ryttarteam Saimons LS1698 – Sedans LV 12 57,82
27 Julia Pålsson Valle
Örebro Ryttarteam Okänd – Okänd Ute.
27 Louise Jansson Dura van de Zuuthoeve
Loviseholm SHK Dokkum de Rialfo – Nimmerdor Ute.
Anna-Stina Eriksson Laskeur 2
Loviseholm SHK Locato – Follywise xx
Mathilda Lundwall Blizzard af Ax
Strömsholms RSF Carte d’Or – Levantos II
Sofia Larsson Cleopatra
Örebro Ryttarteam Cornetto – Bordeaux
till toppen

Klass 3 – Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
18 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Camilla Gustafsson
Hoppdomare: Helena Lundberg
Banbyggare: Marion Johansson
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Cecilia Gestsson Feelina
Örebro FK For Feeling – Robin Z 0 56,81 0 22,90
2 Madeleine Montgomery Amazing Grace
Odensbackens RK Cortez – Labrador 0 57,00 0 23,40
3 Malin Hallin TA Kyoto
Lycketorps RK WPB Minstril´s Bayar ox – Rosseau ox 0 60,75 0 24,03
4 Annika Rauséus Hercules
Örebro Ryttarteam Jeopardy 905 – Count´s Pride 0 52,69 0 25,43
5 Jennica Mattsson Calista
Örebro FK Cortez – Dragon 0 60,41 0 26,09
6 Mikaela Karlsson Beaufort
Viby R&KS Bold Irish xx – Chapman 0 58,41 0 26,16
7 Sanna Fredriksson Selva
Linde Ridskola Sultans – Lear 0 59,81 0 30,38
8 Amanda Karlström Vici F
Linde Ridskola Quite Easy – Robin Z 0 63,31 0 30,59
9 Charlotte Fredriksson Feliz
Örebro Ryttarteam For Edition – Sherlock Holmes 0 64,00 0 31,28
10 Josefine Törebrand Rich Richie
Loviseholm SHK Coevers Diamond Boy – Smooth Stepper xx 0 63,03 0 34,22
11 Johanna Fransson Cinzano
Viby R&KS Cortez – Chagall 0 63,50
12 Lars Skoglund Macksos LB (SWB)
Örebro FK Dionysos – Master 4 59,44
13 Kristina Forsberg Benior
Karlskoga RT Cornetto – Stanford 5 66,62
14 Hannah Larsson Gerhard
Loviseholm SHK Radiator – Chapman 5 66,84
15 Sara Peterson Dunaroni
Viby R&KS Duschyantor – Bigstone 12 62,13
16 Helena Broberg The One And Only
Mölltorps RS Okänd – Okänd 17 85,84
17 Vilhelmina Thomas Citibell B.R.
Närkesbergs HSF Huxtable hornline – Ultimo H. 24 96,43
18 Charlotte Alin Hercules
GlanshammarsR Lancier – Maraton Ute.
till toppen

Klass 3 – Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Camilla Gustafsson
Hoppdomare: Helena Lundberg
Banbyggare: Marion Johansson
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
Klubb Härstamning Fel Tid
1 Pia Eriksson Alchemilla
Kumla Ridklubb A-Dur – Maraton 0 64,34
1 Sofia Alfredsson Neo
Kumla Ridklubb Nicklas – Dragon 0 61,94
1 Emma Bergström Petits-choux F
Pålsboda RF Carême – Irco Mena 0 65,00
4 Lina Perkovic Clooney MB
Askersunds RK Cheers Cassini – Lasandos 7 76,01
5 Pia Eriksson Fänrik Henrik Alp
Kumla Ridklubb Löjtnantshjärta – Le Mans ** 9 66,32
till toppen

Klass 4 – Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Camilla Gustafsson
Hoppdomare: Helena Lundberg
Banbyggare: Marion Johansson
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
Klubb Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Lisa Nydén La Diva
Kumla Ridklubb Last Liberty – Curacao xx 0 56,75 0 29,68
2 Madeleine Montgomery Amazing Grace
Odensbackens RK Cortez – Labrador 0 57,59 0 29,96
3 Malin Hallin TA Kyoto
Lycketorps RK WPB Minstril´s Bayar ox – Rosseau ox 0 58,04 0 34,34
4 Charlotte Fredriksson Feliz
Örebro Ryttarteam For Edition – Sherlock Holmes 0 58,03 0 40,06
5 Jennica Mattsson Calista
Örebro FK Cortez – Dragon 0 41,66 8 41,66
6 Sofia Alfredsson Alma
Kumla Ridklubb Lempreur de Thurin (SF) – Landprinz I 4 62,00
7 Hannah Larsson Gerhard
Loviseholm SHK Radiator – Chapman 5 68,22
Charlott Björck Diva Ek
GlanshammarsR Upsilon vd Heffinck – Forever
till toppen

Klass 4 – Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Camilla Gustafsson
Hoppdomare: Helena Lundberg
Banbyggare: Marion Johansson
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
Klubb Härstamning Fel Tid
1 Emma Bergström Petits-choux F
Pålsboda RF Carême – Irco Mena 5 67,75
2 Amanda Karlström Vici F
Linde Ridskola Quite Easy – Robin Z 8 79,44
3 Lina Perkovic Clooney MB
Askersunds RK Cheers Cassini – Lasandos 25 97,47
till toppen